Vampire | kapitola devátá

27. května 2015 v 14:51 | Narbie |  Vampire

| Vampire | 9. díl | 772 slov |

Je u mne neobvyklé, abych měla takto krátké díly, viďte? Ale nebojte. Tento díl je ze všech nejkratší, takže se nemusíte obávat, že budete mít i příště díl krátký. Ale měla jsem pocit, že v tomto dílu je vše, co jsem chtěla. Kdybych to zbytečně natahovala, stejně by se to nikam jinak nepohnulo.^^
Zřejmě jsem s touto povídkou už skončila. Možná dopíšu epilog. Skončila jsem na 15. kapitole. So enjoy!Na povolení vstoupili dovnitř. Eunhyuk pevněji sevřel Haeho dlaň, skousnul si ret. Ihned, co vešel do prostorné místnosti, se zarazil. Upír, který seděl na něčem, co připomínalo trůn, vypadal příliš mladě na někoho, kdo by mohl vládnout. Odhadoval, že má jen o pár let více, než on sán. Když ho viděl v lese, pořádně mu do obličeje neviděl. Temnota byla příliš hustá. Jediné, co si zapamatoval, byla jeho obrovská síla a pronikavé, rudé oči.

Upír pozvednul svoji hlavu, když Donghae vešel do jeho zorného úhlu. Hyuk chvíli váhal, jeho nohy ho odmítaly poslouchat, celý se třásl. Přesto však nejistými, krátkými kroky došel vedle Haeho, který se naň mile usmál a propletl si s ním prsty na rukou. Tím ho mohl i vést. Podíval se tedy na vznešeného vůdce. Eunhyuk jeho krok následoval. Když se Hae ukláněl, zatáhl za Hyukovu ruku, čímž ho kousek stáhl dolů. Hyuk však rychle pochopil, co má dělat. Hluboce se uklonil.

Vůdce se pyšně usmál, ihned ale jeho rysy v tváři opět ztvrdly.

"Donghae," místem se rozlehl vůdcův hluboký, přísný hlas. Zmiňovaný se vzpřímil, společně s ním i Hyuk. Neurčitým výrazem se díval před sebe. "Co tě sem přivádí?"

"Můj vůdce," promluvil pevným hlasem. "Chtěl bych vám představit nového tvora," přistoupil kousek blíže. Hyukovu dlaň stále pevně svíral. "Tohle je Hyukjae."

Vůdce vstal ze svého trůnu. Upravil si svůj hábit a sešel pár schodů. Vycítil u Hyuka nervozitu, když přešel přímo před něj a prohlížel si ho. Celý se jemně chvěl, když ho začal obcházet. Zaujaly ho jejich spojené ruce: "Neznáme se již?" optal se s úšklebkem na rtech. Jeho ruka vystřelila k místu na jeho paži. Místo pohladila, následně zajel celou dlaní pod Hyukův rukáv. Odhrnul ho. Svůj šklebek rozšířil, když se jeho předtuchy vyplnily. Na jeho paži byly jizvy, které mu způsobil, když se svými drápy zaryl do živého masa.

Hyuk se po vyslovení věty lehce ošil. Pamatuje si ho? Chvěv jeho těla se zintenzivnil. Eunhyuk zformoval své rty, ve chvíli, kdy se však snažil konečně něco vyslovit, ho vůdce přerušil.

"Mám pocit, Donghae, že jsme se domlouvali na jiné věci," řekl tajemně. Podepřel si loket dlaní, prsty na druhé ruce se lehce poklepal po bradě. "Neměl si ho snad zabít?"

Hae svěsil svoji hlavu, společně s rameny. Myslel si, že vůdce nebude proti. Možná ale, že si s ním pouze hraje. "Měl," přitakal skoro slyšitelně.

"Nevěřím svým očím," zakroutil hlavou. "V tom případě. Co se stalo, že ho tu vidím přede mnou stát? Živého. Především, jako tvora?"

"Já," hlesl. Hledal vhodná slova. Věděl, že ani jednomu nic neudělá, ale neměl rád hádky a nedorozumění: "Nemohl jsem zabít člověka, kterého miluji," přiznal. "Musel jste tušit, že to nezvládnu."

"Tušil," pozvednul koutek rtů. Zkřížil ruce na prsou, otočil se a posadil se zpět na svůj trůn. "Siwon chtěl dokončit práci za tebe. Máš jediné štěstí, že jsem ho zastihl dříve, než mu stačil něco udělat. Pamatuj, že když chceš přes zákaz chránit toho, koho miluješ, nesmíš se od něj vzdálit. Ostatní čekají na příležitost. Siwon mě donutil povolit mu alespoň psychické narušení. Říkal, že kdyby nezakročil on, po přeměně by byl v rase tvorů zbytečný. Měl pravdu. Ty, Hae, by si mu nezkřivil ani jeden jediný vlásek a z něj by byl další, slabý a nepotřebný tvor, který akorát překáží."

"Vy se nezlobíte?" udivil se Donghae.

"Mám rád tvory, kteří mají kuráž," zablýsklo se mu v očích: "Byl jsem zvědavý, kam až dokážeš zajít. Nemyslel jsem si, že by si měl až takovou odvahu a porušil si můj rozkaz a proměnil svého přítele ve stejnou zrůdu, jako si ty," řekl vážně. Při konci věty se však zasmál: "Nakonec. Být upír je jedna z nejlepších pozic v našem sídle."

Donghae se upřímně usmál. Stres z něj konečně opadnul, věděl, že vůdce jeho přestupek toleruje.

"Vítej mezi námi, Hyukjae," řekl nakonec. Když se na něj Eunhyuk opatrně odvážil podívat, přátelsky se na něj usmál. Eunhyuka jeho reakce překvapila. Doteď si myslel, že je přísný. No konečně něco v něm hnulo a přesvědčilo ho o opaku. Alespoň částečně.

S letmým úsměvem se mu řádně uklonil. Donghae si ho vzápětí stáhl do pevného objetí.

Vůdce nad nimi jen kýval hlavou. Soucítil s tvory, kteří dokázali k druhému cítit city a milovat ho. On sám k takovým jedincům patřil, proto se rozhodl k tomu závěru, nechat je být. Rozdělil je jednou, podruhé to nedokázal. Hae mu totiž ukázal, že pro Hyuka je schopen udělat cokoli… Takovou lásku zničit nemohl. I když byl považován za nesoucitného a kamenného vůdce, jeho srdce naslouchalo Haemu i Hyukovi. Byl přesvědčen, že po svém boku budou jedni z nejsilnějších a při plánovaném útoku, mu budou velmi potřební…
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Oblíbenější člen?

Eunhyuk
Donghae

Komentáře

1 Ainne | 27. května 2015 v 15:46 | Reagovat

Opět krásný díl ani mi nevadilo že byl krátký. Vůdce mě mile překvapil. Těším se na další díl.

2 kissHee | 27. května 2015 v 16:15 | Reagovat

Nemůžu se dočkat další dílu~~~ :333

3 Naja | 27. května 2015 v 17:52 | Reagovat

Ja vedela ze vudce nebude mit nic proti. :D
Byl to moc moc hezky dilek a netrpelive se tesim na dalsi. :)

4 Sulina | 27. května 2015 v 19:16 | Reagovat

Milý vůdce :D těším se na další díl :D

5 Hatachi | 27. května 2015 v 20:34 | Reagovat

Vůbec si nedělej starosti, že tenhle díl byl krátký. Na jeho dokonalosti mu to neubralo.
Jsem moc ráda, že vůdce je na Haeho straně a že se na Haeho nezlobí.
A jen tak by mě zajímalo, jestli má vůdce nějaké jméno. A taky koho že to miloval...
Moc moc se těšim na další díl...

6 Deny | 28. května 2015 v 8:33 | Reagovat

Planovany útok?? Co jim chceš zase provest? xD Moc se těšim na dalsi dil :-)

7 Týna | Web | 28. května 2015 v 19:33 | Reagovat

Při plánovaném útoku?
Jsem zvědavá na pokračování.
Bude brzo, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama